אודות מכינת "אחד משלנו"

המכינות הקדם צבאיות הפכו בשנים האחרונות לעמוד האש של השדרה הפיקודית והחברתית של מדינת ישראל, דא עקא שחניכיהן באים מתוך השכבות החזקות מבחינה כלכלית וחברתית.


בערי הפריפריה, בכפרי הנוער ובפנימיות קיימים בני נוער איכותיים המסוגלים ורוצים גם הם לתרום תרומה משמעותית יותר אם רק יקבלו את העידוד ואת התמיכה הנדרשים לפני
שירותם הצבאי. לשם כך נולד הצורך במכינה קדם הצבאית אשר תקנה לחניכים עולם תרבותי, חברתי וערכי רחב יותר ותקדם מנהיגות והשתלבות בהובלת תהליכים חברתיים במדינה.

 

אנו נותנים הזדמנות לבירור היכולות, הכישורים והכישרונות של כל אחד ואחד, כך שכל חניך יוכל להביא את עצמו למיצוי אופטימאלי, וכך יוכל לתרום לא רק לעצמו אלא גם למשפחתו, לחברה ולמדינה.

אנו מכוונים להקניית ידע וכלים שונים כצידה לדרך לחיים.

אנו מאפשרים לכל נער הזדמנות להשתלב בצורה הטובה ביותר הן בצבא והן כאזרח מן השורה.

מה זה מכינה קדם צבאית?

המכינות הקדם צבאיות הוקמו כדי להגביר את המוטיבציה לשרת את המדינה וליצור בסיס ערכי איתן לנוער לפני הגיוס, על מנת להעמיק את המשמעות של השרות הצבאי ולסייע ליצור דור עתיד טוב יותר.
מחזור פעילות במכינה פועל במשך 10 חודשים (ספטמבר עד יוני) בתנאי פנימייה.
המכינות נועדו למועמדים לשירות הביטחון, בוגרי תיכון, שבעידוד ותיאום עם צה"ל דוחים את השירות הצבאי בשנה. כיום קיימות בישראל 58 מכינות קדם צבאיות הפרושות בכל רחבי הארץ.

 

המכינה פועלת תחת משרד החינוך בשותפות עם משרד הביטחון. האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון הוא אשר אמון על המכינות הקדם צבאיות, תוך שיתוף פעולה עם צה"ל.

 

רוצים להכיר את הצוות? לחצו כאן >>

קידום החינוך בישראל - אחד משלנו (ע.ר 580543817)

טלפון: 09-7674577  פקס: 09-7674588

מייל: info@one-of-us.org.il

כתובת: הדסה נעורים 4029800 (עבור מכינת אחד משלנו)

אחד משלנו